Wietnamski urzędnik zniechęca społeczeństwo do finansowania krypto-biznesów

Były zastępca szefa wietnamskiej policji kryminalnej, Vu Hoang Kien, stwierdził, że kampanie mające na celu zbieranie pieniędzy dla firm zajmujących się kryptowalutami są nielegalne w tym kraju.

Kien ostrzegł wietnamskich obywateli, aby zachowali czujność i nie dali się wciągnąć w żadną formę inwestycji w kryptowaluty, bez względu na to, jak wysokie są zyski.

Oprócz ryzyka inwestowania w takie programy, podkreślił ponadto, że inwestycje w kryptowaluty i płatności dokonywane przy użyciu walut wirtualnych nie są prawnie uznawane w tym kraju. Dlatego inwestowanie w kryptowaluty lub ich używanie będzie również oznaczać łamanie wietnamskich przepisów.

Pomimo ostrzeżeń, w kraju nadal trwają inwestycje w krypto – powiedział Nguyen Nam Hao z Departamentu Policji ds. Korupcji, Przemytu i Przestępstw Gospodarczych. Dodał także, że aby ograniczyć oszustwa i zminimalizować inne negatywne skutki kryptowalut, Wietnam potrzebuje bardziej rygorystycznych i szczegółowych przepisów.

Kryptograficzne represje w Wietnamie

Jak poinformował Cointelegraph w sierpniu 2017 r., Wietnamski premier Nguyen Xuan Phuc nakazał bankowi centralnemu Wietnamu i Ministerstwu Finansów dokonanie przeglądu wirtualnych walut i ustanowienie ram prawnych dla ich regulowania.

Recenzja nie okazała się jednak na korzyść kryptowalut. Bank centralny ogłosił, że użycie Bitcoin (BTC) i innych kryptowalut jest nielegalne w tym kraju. W kwietniu 2018 r. Kryptowaluty zostały oficjalnie zakazane jako środek płatniczy za towary i usługi.

Niedawno Ministerstwo Finansów Wietnamu planowało utworzenie dziewięcioosobowej grupy badawczej zajmującej się kryptowalutami. Jej zadaniem będzie spekulowanie przestrzenią kryptograficzną i zasobami cyfrowymi oraz zaproponowanie odpowiednich zasad regulujących branżę.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści