Powstanie film o braciach Winklevoss

Bliźniacy Winklevoss opowiedzą swoją historię dot. BTC na srebrnym ekranie. Film „Bitcoinowi miliarderzy” powstanie przy współpracy z firmą byłego prezesa Warner Bros.

Film o Winklevossach

Stampede Ventures – firma produkcyjna należąca do byłego prezesa Warner Bros. Grega Silvermana – współpracuje z Cameronem i Tylerem Winkelvossem przy produkcji filmu przedstawiającego historię braci. Ten powstaje na bazie bestsellerowej książki.

Nie mówimy o jakiejś niszowej produkcji. Koprodukcją filmu zajmie się Jon Berg, który jest znany z superbohaterskich obrazów, takich jak „Wonder Woman” czy „Aquaman”.

Książka „Bitcoinowi miliarderzy” została z kolei napisana przez amerykańskiego autora Bena Mezricha w 2019 roku. Oczywiście opowiada losy bliźniaków, którzy stali się miliarderami dzięki BTC.

Historia Winklevossów

Postaci braci Winklevoss były już przenoszone na duży ekran. Chodzi o film „The Social Network” Davida Fintchera. Opowiadał losy Marka Zuckerberga, który zakłada Facebooka. Oczywiście musiał pojawić się wątek słynnych dziś bliźniaków, którzy pierwotnie zlecili mu zaprojektowanie portalu społecznościowego, który potem przeistoczył się właśnie w „TwarzoKsiążkę”.

Z kolei w książce Mezricha poznajemy kulisy prawnej batalii braci z Markiem Zuckerbergiem dot. Facebooka. Jak dziś wiemy, sąd przyznał Winklevossom częściowo rację, w wyniku czego uzyskali oni 65 milionów dolarów.

Z książki dowiadujemy się jednak też o ich dalszych losach i o tym, że zainwestowali oni aż 11 mln USD w Bitcoina (BTC) w 2013 r. i stali się dzięki temu pierwszymi miliarderami w świecie kryptowalut.

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści