Wirecard zawieszone przez brytyjski urząd nadzoru finansowego

Jednostka zależna Wirecard odpowiedzialna za wydawanie kart debetowych, Wirecard Card Solutions Ltd., została zawieszona przez brytyjski urząd nadzoru finansowego (FCA).

Zgodnie z oświadczeniem wydanym w dniu 26 czerwca przez organ regulacyjny, spółka zależna Wirecard jest zobowiązana do niezbywania żadnych swoich funduszy, zaprzestania prowadzenia jakiejkolwiek regulowanej działalności i musi poinformować na swojej stronie internetowej i swoich klientów, że nie jest już dozwolona do prowadzenia działalności regulowanej.

Jednak w chwili obecnej takie oświadczenia nie są obecne na żadnej stronie internetowej Wirecard, w tym na dedykowanej domenie spółki zależnej.

FCA wyjaśniła, że ​​po wiadomości o niedoborze 1,9 miliarda euro w Wirecard, rozpoczęła współpracę z filią wydającą kartę, aby zapewnić ochronę środków klientów. W piątek regulator podjął „dodatkowe środki” i zmusił firmę do zaprzestania wszystkich regulowanych działań.

„Oznacza to teraz, że pieniądze klientów nie są dostępne”

podsumowuje oświadczenie.

Sugeruje to, że klienci mogą zostać pozbawieni możliwości korzystania z kart debetowych wydanych przez firmę. Obejmuje to kryptograficzne karty debetowe od Crypto.com, TenX i innych.

Prezes Crypto.com, Kris Marszalek, zapewnił swoich klientów, że fundusze są bezpieczne i są własnością firmy. Marszalek, rozmawiając z Cointelegraph, dodał:

„Do tej chwili karty działają dobrze. Zgodnie z naszym wczorajszym oświadczeniem, w przypadku zakłócenia, szybko przystąpimy do kredytowania środków z powrotem do portfeli naszych użytkowników. Biorąc pod uwagę dzisiejsze ogłoszenie FCA, jest to bardzo prawdopodobne. ”

Dodał, że firma szuka alternatywnych rozwiązań, aby zapewnić klientom możliwość dalszego korzystania z kart.

W kolejnej aktualizacji Crypto.com firma powiedziała, że ​​została poproszona o zaprzestanie operacji na kartach UE i Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​klienci nie będą mogli ich używać „później”. Firma obiecała, że ​​w ciągu 48 godzin wszystkie środki na kartach debetowych zostaną zwrócone klientom w ich portfelach kryptograficznych.

Rozwijający się skandal

Kłopoty Wirecard zaczęły się, gdy firma przyznała się do braku ponad 32% swoich aktywów, o wartości 2,1 miliarda dolarów.

CEO Markus Braun zrezygnował, a następnie został aresztowany przez władze niemieckie. Prokuratorzy uważają, że kierownictwo firmy było zaangażowane w długotrwałe oszustwo mające na celu wprowadzenie w błąd w dochodach i majątku firmy.

W czwartek firma ogłosiła niewypłacalność z powodu nagłego niedoboru, który może być pierwszym krokiem do bankructwa. Zakłócenie działalności przez FCA może pogorszyć i tak już trudną sytuację finansową.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści