Włoski bank zezwolił na handel BTC

Włochy wciąż opanowane są przez epidemię koronawirusa. Przez to włoski bank – Banca Sella – wprowadził poprzez Sellalab platformę, która pozwala handlować bitcoinem.

Sellalab, czyli komórka banku odpowiedzialna za tworzenie innowacyjnych rozwiązań, stworzyła platformę Hype, która umożliwia handel BTC. Wdrożenie takiej strategii zostało spowodowane poprzez rozwój epidemii COVID-19, która wywołała bardzo duże zamieszanie wśród włoskiej (i światowej) gospodarki. Ma to pozwolić na zakup kryptowalut bez konieczności wychodzenia z domu.

Celem Hype jest stworzenie prostego banku, jak mówią na stronie swojej platformy:

“Bank, którego nie widać, zdolny do wymiany pieniędzy z codziennego życia i handlu elektronicznego poprzez cyfrowe wykorzystanie pieniędzy. Bank zdolny mówić językiem świata cyfrowego. Jednym słowem prosty bank.”

źródło: https://www.hype.it/banca-sella (przetłumaczone)

Najważniejszą różnicą między platformą Hype a giełdą kryptowalut jest to, że użytkownik posiada pełną kontrolę nad swoimi środkami. Użytkownik zakładając konto, zakłada jednocześnie portfel kryptowalutowy oraz uzyskuje kartę płatniczą MasterCard. Karta pozwala na przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych oraz wpłatę środków na konto poprzez bankomaty “QuiMultiBanca”. Hype współpracuje również z Google Pay i Apple Pay.

Portfel kryptowalutowy będzie połączony bezpośrednio z kontem w Hype, przez co użytkownik unika zakładania zewnętrznych portfeli. Bank ma działać jedynie jako pośrednik w transakcjach. 

Hype może pomóc adaptacji kryptowalut we Włoszech. Platforma skierowana została głównie do młodych osób, już 12-latkowie mogą korzystać z tej usługi. Według danych, ponad milion osób, które nigdy nie miały styczności z kryptowalutami, już zarejestrowało swoje konta na platformie.

Limity i ograniczenia

Hype oferuje trzy rodzaje kont: starter, plus oraz premium. Konto starter oferuje dosyć ograniczone limity, lecz koszt konta premium, które znosi lub zauważalnie zwiększa limity użytkownika. Koszt takiego udogodnienia to zaledwie 9,90€ miesięcznie.

Bezpieczeństwo

Banca Sella podkreśla, iż rozwiązanie te zapobiega oszustwom i kradzieży środków z konta. Struktura platformy Hype nie pozwala na ingerencję osób trzecich w transferach środków. To bardzo ważne, kiedy dość często słyszy się o kradzieży środków z giełd kryptowalutowych, przez co dużo niedoświadczonych z branżą kryptowalut osób uważa, że cyfrowe aktywa są bardzo niebezpieczne.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści