Współzałożyciel Apple Steve Wozniak pozywa YouTube za scam giveaway

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, poszedł za przykładem Ripple’a i złożył pozew przeciwko YouTube za niepodejmowanie niezbędnych działań w celu zapobieżenia fałszywym giveaway’s

Zwiększona liczba fałszywych giveaway’s na YouTube z udziałem różnych celebrytów skłoniła współzałożyciela Apple Inc., Steve’a Wozniaka, do złożenia pozwu przeciwko platformie i firmie macierzystej – Google.

Wozniak pozywa YouTube za fałszywe prezenty BTC

Fałszywe giveaway’s stanowią rosnące zagrożenie w branży kryptowalut. Oszuści rozpoczynają transmisje na żywo na YouTube podszywając się pod znane osoby lub firmy i oferują podwojenie wszystkich funduszy BTC, które ofiary wysyłają na ich adresy. Nie trzeba dodawać, że wszystkie ofiary, które ulegną tak wątpliwej działalności, nie otrzymują obiecanych funduszy.

Niektóre z najpopularniejszych postaci wykorzystywanych przez oszustów to m.in. współzałożyciel firmy Microsoft Bill Gates, dyrektor generalny Tesli Elon Musk , a teraz – współzałożyciel Apple Steve Wozniak. Jednak Woźniak postanowił podjąć kroki prawne przeciwko YouTube i firmie będącej jego właścicielem – Google.

Według an oświadczeniem firmy prawniczej Cotchett, Pitre & McCarthy, Wozniak kilkakrotnie nalegał na YouTube, aby usunął fałszywe filmy, ale największa platforma do udostępniania filmów „nie odpowiada”.

Steve Wozniak sugeruje, że mógł przywieźć koronawirusa do USA ...
źródło: ithardware.pl

„Gdyby YouTube działał szybko, aby powstrzymać to w rozsądnym stopniu, nie byłoby nas teraz tutaj. Wydaje się, że YouTube, podobnie jak Google, polega na algorytmach i nie wymaga specjalnego wysiłku wymagającego szybkiego wykorzystania oprogramowania klienta w takich przypadkach działalności przestępczej.  Jeśli popełnia się przestępstwo, MUSISZ być w stanie dotrzeć do ludzi, którzy są w stanie je powstrzymać.  Który człowiek zobaczy takie posty i nie zablokuje ich natychmiast jako przestępców? ”

dodał Woźniak

Siedemnaście innych domniemanych ofiar podobnych oszustw dołączyło do pozwu. Zwrócili się do sądu, aby nakazał YouTube i jego spółce macierzystej natychmiastowe usunięcie filmów i rozpoczęcie ostrzegania użytkowników przed fałszywymi prezentami. Domagali się również odszkodowań i odszkodowań karnych.

W chwili pisania tego tekstu YouTube nie udzielił oficjalnej odpowiedzi na pozew.

Naśladując przykład Ripple

Duża liczba fałszywych oszustw związanych z bitcoin giveaway dotyczy również najpopularniejszych firm i osób w społeczności kryptowalut. Tak jest w przypadku Brada Garlinghouse’a – CEO Ripple.

Firma stojąca za czwartą, co do wielkości kapitalizacji, kryptowalutą XRP złożyła pozew przeciwko YouTube w kwietniu tego roku. Podobnie jak Wozniak, Ripple obwinił platformę o niepodjęcie działań niezbędnych do konfrontacji z oszustami i powstrzymania oszukańczych filmów.

„Czas skończyć z tym niedopuszczalnym zachowaniem i wszędzie chronić naszych przyjaciół, członków rodziny i konsumentów. YouTube i inne duże platformy technologiczne i społecznościowe muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za niewdrożenie wystarczających procesów i zwalczanie tych oszustw ”. – stwierdziła wówczas firma.

Ripple powiedział również, że zatrudnił zewnętrznego dostawcę cyberbezpieczeństwa i informacji o zagrożeniach cyfrowych do pomocy w zgłaszaniu i usuwaniu zagrożeń, ponieważ ostatnio wzrosła liczba oszustw związanych z nazwą firmy.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści