Wzrost zainteresowania krypto-grami

Usytuowana w USA firma Bling zajmująca się grami związanymi z branżą kryptowalut odnotowała bardzo duży wzrost liczby korzystających z jej produktów, ponieważ większość świata weszła w etap kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa.


Według statystyk, w marcu firmie Bling przybyło aż 50% nowych użytkowników. Z platformy korzysta 70 tysięcy użytkowników dziennie, a w ciągu miesiąca jest aż 400 tysięcy aktywnych użytkowników. Ponadto, sztandarowa aplikacja Bling – Bitcoin Blast – została pobrana w sklepie Google Play ponad milion razy.

Koronawirusowy kryzys jako szansa

Dyrektor generalna Bling – Amy Wan – powiedziała, że pisze te statystyki do ludzi, którzy utknęli w domu i się nudzą. Nie tylko jest więcej użytkowników niż wcześniej, ale ludzie spędzają więcej czasów w telefonie czy komputerze. Większość tych użytkowników znajduje sięw USA, na Filipinach, w Brazylii i Indonezji.

Wan powiedziała, że trend ten dotyczy głównie gier mobilnych. Większość firm w tej branży widzi więcej pobrań i zwiększoną aktywność podczas kwarantanny na całym świecie.

Wan powiedziała:

„Uważamy, że może to być szansa dla wielu ludzi, którzy wcześniej słyszeli o Bitcoinie, ale nigdy nie dowiedzieli się o nim zbyt wiele, aby poświęcić mu czas na naukę i jego pozyskanie. Podczas gdy wiele krypto-firm koncentruje się na sprzedaży BTC, naszą wyjątkową propozycją jest to, że rozdajemy je za darmo podczas gry.”

Dodała, że obecna sytuacja jest zarówno „błogosławieństwem, jak i przekleństwem”. Bling widzi, że więcej użytkowników spędza większą ilość czasu w swoich smartfonach. Niestety spadły przychody firmy, ponieważ niektórzy reklamodawcy zmniejszają wydatki na reklamę z powodu ekonomicznej niepewności.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści